Podsumowanie akcji OTI „DLA CHOINKI” edycja 2016

Z dużym poślizgiem podsumowujemy akcję OTI 2016, ale prace związane z projektem pracowni „DOŚWIADCZANIA ŚWIATA” trwały długo. 

Nowa sala terapeutyczna w ośrodku Caritas, czyli…

Raj dla zmysłów dla głęboko upośledzonych i przykutych do łóżek pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. Sala doświadczania świata jest jak prezent od losu. Tu mogą posłuchać szumu morza, poleżeć na łóżku wodnym lub popatrzeć w gwiaździste niebo W miejscu, gdzie kiedyś była kaplica nabożeństw dziennych w Ośrodku Matka Boża Uzdrowienie Chorych, teraz jest sala doświadczania świata. Wyposażona m.in. w łóżko wodne, projektor multimedialny, sprzęt audio, kurtynę świetlną, kolumnę wodną i lampę UV ma pobudzać zmysły niepełnosprawnych oraz służyć ich rehabilitacji. – Taki pomysł chodził mi po głowie od kilku lat – mówi Marcin Chroszcz, dyrektor ośrodka.

W końcu udało się go zrealizować dzięki finansowemu wsparciu, jakie otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Miłośników Jazdy Terenowej MUTT z Gliwic.

Członkowie MUTTa zastrzegli, że pieniądze muszą być spożytkowane na rehabilitację podopiecznych ośrodka. Sala doświadczania świata spełniła ich oczekiwania. Ten projekt to bardzo dobrze wydane pieniądze… mówili przedstawiciele stowarzyszenia, podczas jej zwiedzania. Podobnego zdania byli też goście z Plochingen w Niemczech, którzy niedawno odwiedzili ośrodek.  To nie pierwsza tak owocna współpraca środowiska offroadowego skupionego wokół S.M.J.T. MUTT GLIWICE z Caritas w Knurowie.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat ośrodek został wyposażony w sprzęt rehabilitacyjny i siłownię zewnętrzną, urządzono salę teatralną, pracownie plastyczną i krawiecką. Cała ta pomoc była możliwa dzięki  środkom zbieranym w trakcie cyklicznej kwesty – Ogólnopolskiej Terenowej Integracji „Dla Choinki”.

Artykuł zredagowany na podstawie tekstu publikowanego przez Przegląd Lokalny, autor : Krzysztof Gołuch

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.